همراه با ما در شبکه های اجتماعی :

تماس سریع از طریق تلگرام :

وبلاگ

رونمایی شرکت جی اس اس از دست..

رونمایی دستگاه خرید و فروش ارزهای دیجیتال توسط شرکت جی اس اس

رونمایی شرکت جی اس اس از دستگاه خرید و فروش ارز های دیجیتال

دستگاه خرید و فروش آنلاین ارزهای دیجیتال توسط CCTM برای اولین بار در خاورمیانه، محصولی از گروه شرکت‌های گرایش تازه کیش (جی‌اس‌اس) است که در نمایشگاه سیملس ۲۰۱۸ از آن رونمایی شد.

شرکت جی‌اس‌اس در نمایشگاه بین‌المللی سیملس دبی با معرفی و رونمایی از جدیدترین محصول استراتژیک این مجموعه، توانست نظر مخاطبان و بازدیدکنندگان غرفه را به خودش جلب کند.

در ایام داغ و پر رونق دادوستد ارزهای دیجیتال و نیاز مبرم به نقد پذیری آنها، معرفی محصولی که به راحتی و با امنیت بسیار بالا این فرایند را برای مشتریان پروپا قرص خود فراهم نماید، چیزی نیست که بتوان به راحتی از آن گذشت.

واحدهای تحقیق و توسعه بازار شرکت جی‌اس‌اس که اغلب فراتر از نیازهای جاری و عادی مخاطبان نسبت به معرفی دانش و تکنولوژی گام برداشته این بار با رونمایی از دستگاه (CCTM (Crypto Currency Teller Machine دستگاه خرید و فروش ارز های دیجیتال خدمات ارزنده‌ای به فعالان این حوزه ارائه کرده است.

علیرضا نوبخت معاون فروش شرکت جی‌اس‌اس می‌گوید: «از آنجایی که مبادلات ارزهای دیجیتال در خارج از کشور از رونق و استقبال بسیار زیادی برخوردار است، متخصصان و تحلیل‌گران بخش‌های سخت‌افزار و نرم‌افزار مجموعه جی اس اس را مصمم کرد تا طی ماه‌ها بررسی، تحقیق و ارزیابی، محصولی با قابلیت و ضریب ایمنی بالا طراحی، تولید و روانه بازار کنند.»

به گفته نوبخت یکی از اهداف و استراتژی‌های اصلی مجموعه جی‌اس‌اس در سال ۹۷ تکمیل پروژه‌های این حوزه است و جزئیات بیشتری هم از خدمات و قابلیت‌های این محصول به مخاطبان ارائه خواهد شد.

اخبار

اکثر سرمایه گذاران بر رویه ..

چرا سرمایه گذاران رویه خرید بیشتر برنامه ریزی کرده اند ؟

اکثر سرمایه گذاران بر رویه خرید بیشتر برنامه ریزی کردند!!

تحقیقات بین المللی نشان می‌دهد که ۵۶ درصد از سرمایه گذاران خرید ارزهای دیجیتال برای خرید بیشتر این ارزهای دیجیتال برنامه ریزی کرده‌اند

اکثر سرمایه گذاران بر رویه خرید بیشتر برنامه ریزی کردند!!

چرا ؟

تحقیقات بین المللی حاکی از این است که ۵۶ درصد از سرمایه گذاران خرید ارزهای دیجیتال ، بدون توجه به ترس و بدبینی (FUD) حاکم بر برخی سرمایه گذاران دیگر، در صدد افزایش سرمایه خود بر روی این نوع ارزها می‌باشند. این تحقیقات بین المللی را شرکت “سیتی گیت دیو راجرسون” منتشر ساخته است.

تحقیقات بین المللی نشان از برنامه‌ریزی اغلب سرمایه گذاران برای خرید بیشتر دارد

در این مدت اخیر، حواشی زیادی پیرامون خرید ارزهای دیجیتال و بازار آن وجود داشته است. سقوط قیمت‌های ارزهای دیجیتال، اعلام تنظیم مقررات در نقاط مختلف جهان، اعمال برخی ممنوعیت‌ها به ویژه در کشورهایی نظیر چین و هند با جمعیت بسیار زیاد این کشورها، هک مرکز مبادلات ارزهای دیجیتال کوین چک ژاپن، اعلام فروش تعداد زیادی بیت کوین توسط ام تی گاکس و وکلایش، و … تاثیراتی منفی بر روی ذهن برخی سرمایه گذاران و حتی افرادی که از دور به نظاره شرایط بازار ارزهای دیجیتال نشسته‌اند، گذاشته است. این تاثیرات، به FUD (ترس، تردید و شک) معروف شده‌اند.

 

با وجود همه این اخبار و شرایط افت قیمت، به نظر می‌رسد که بیشتر سرمایه گذاران بازار ارزهای دیجیتال به آینده بسیار خوش بین و امیدوارند. تحقیقات بین المللی شرکت ارتباطات “سیتی گیت دیو راجرسون” در طول ۱۲ ماه گذشته، حاکی از آن است که ۵۶ درصد از سرمایه گذاران برای خرید بیشتر ارزهای دیجیتال برنامه‌ریزی کرده‌اند. این در حالی است که در نتیجه این تحقیقات بین المللی آمده است که ۳۱ درصد از سرمایه گذاران نیز برای خرید بیشتر “تردید” دارند. در نهایت نیز شرکت راجرسون اعلام کرده است که تنها ۸ درصد از دارندگان ارزهای دیجیتال برای فروش تمام دارایی دیجیتال خود برنامه دارند.

در هفته‌های گذشته، بازار ارزهای دیجیتال نوسانات شدیدی را تجربه کرده است. در این روزها، بیت کوین حتی به قیمت بیش از ۱۱٫۵۰۰ دلار نیز رسیده است، اما باز هم با کاهش قیمت خود، در حال حاضر با قیمت ۸٫۲۳۵ دلار معامله می‌شود.

تحقیقات بین المللی در مورد انگیزه‌های سرمایه گذاران چه می‌گوید؟

در مورد انگیزه‌های سرمایه گذارانی که می‌خواهند ارزهای دیجیتال بیشتری خریداری کنند، چه فکر می‌کنید؟ در نتیجه این تحقیقات بین المللی آمده است که ۳۲ درصد از سرمایه گذاران با ارزیابی‌های خود از شرایط بازار، به این نتیجه رسیده‌اند که تا سال ۲۰۲۱، ارزهای دیجیتال رشدی خیره کننده را ثبت خواهند کرد.

این نتایج نشان می‌دهد که با وجود تمام سخت‌گیری‌ها و نوسانات حاصل از آن، هنوز هم بسیاری از مردم به آینده روشن ارزهای دیجیتال و فناوری آن ایمان دارند. از سویی دیگر، سرمایه گذاران بزرگی نظیر “مایک نووگراتز”، “تیم دراپر”، “آلن هوارد”، “جان مک آفی”، “تام لی” و … حتی در شرایط کنونی نیز اعلام کرده‌اند که در آینده این ارزها قیمتی مضاعف می‌یابند و برخی از آن‌ها نیز سرمایه‌های هنگفتی را در این مقطع به خرید بیت کوین و آلت کوین‌ها اختصاص داده‌اند.

اخبار

اتریوم

معرفی، تحلیل و قیمت لحظه ای

ویکی ارز – اتریوم (ETH)

دیگر ارزها :
اتریوم یا بیت کوین؟
سمبل: ETH
وب سایت رسمی : www.ethereum.org
قیمت لحظه ای :

معرفی اتریوم

حتما تا به امروز بارها این سوال برای شما به وجود آمده است که اتریوم چیست ؟ در دنیای ارز دیجیتال و رمزپایه، اگر بیت کوین را پادشاه بدانیم، بدون شک اتریوم (Ethereum) ملکه این قلمرو خواهد بود.  شاید بتوان گفت مهم‌ترین رقیب بیت‌کوین کسی نیست جز این ارز.

این پلتفرم فوق‌العاده در کنار ارزهای رمزپایه‌ای به نام اتر (Ether) و اترکلاسیک قرار گرفته و شبکه این ارز مجازی را ایجاد کرده است.

این شبکه به شما امکان می‌دهد تا بتوانید قراردادهای هوشمند (Smart Contracts) و نرم‌افزارهای مستقل توزیع شده (Distributed Autonomous Applications) را بدون هیچ سانسور، تاخیر و دخالت شخص سوم اجرایی کنید.

تاریخچه اتریوم

یک برنامه‌نویس جوان روسی به نام ویتالیک باترین، Ethereum را در اواخر سال ۲۰۱۳ راه‌اندازی و در ژانویه ۲۰۱۴ به صورت رسمی آن را معرفی کرد. در واقع این ارز دیجیتال ساخته شد تا کارهایی را انجام دهد که بیت کوین نتوانسته بود انجام دهد. نه اینکه صرفا یک ارز مجازی و رقیبی برای بیت کوین باشد، بلکه هدف اصلی ایجاد یک محیط برای تبادلات مالی بدون دخالت انسان بود. به زبان ساده ارزهای اتر و اتر کلاسیک تنها برای کمک به اجرای اهداف پلتفرم Ethereum عرضه شدند.

ارزهای اتریوم چیست

در شبکه Ethereum دو نوع ارز وجود دارد. توکن شبکه اتریوم اتر (Ether) نام دارد که با نام اختصاری ETH شناخته می‌شود و برای داد و ستد و پرداخت کارمزدها و خدمات محاسباتی در شبکه Ethereum مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اما اتریوم کلاسیک، که به اختصار به آن ETC گفته می‌شود، بلاک چین جدا شده‌ای است که در نتیجه هاردفورک DAO (سازمان توسعه مستقل) ایجاد شد و قصد داشت تا یک ابزار بر پایه شبکه اتریوم طراحی کند که توسط آن، پروژه‌ای دیگر در این اکوسیستم بتوانند با توافق جمعی سرمایه جذب کنند.

ویکی ارز

سرمایه گذاری صحیح در بازار ..

اصول سرمایه گذاری در بازار ارزهای رمزپایه

سرمایه گذاری صحیح در بازار ارز های مجازی

در چند سال اخیر بازار ارز های مجازی رشد چشمگیری داشته و از اهمیت بالایی برخوردار شده است .در چند ماه اخیر به طور قابل توجهی این بازار دچار نواسانات قیمت شده است.به همین منظور گروه ارز مجازی در ادامه به روش های صحیح سرمایه گذاری در این بازار میپردازد.

روش های صحیح سرمایه گذاری ارز های مجازی

 • مهمترین اصل از اصول سرمایه گذاری این است که هرگز بیشتر از توان خود بر روی چیزی -از جمله ارزهای رمزپایه- سرمایه‌گذاری نکنید. به قول معروف
  “هست و نیست” خود را روی آن نگذارید. اگر هم چنین کاری کرده‌اید، در فرصتی مناسب و به دور از هیجانات بازار، آن را اصلاح کنید.
 • از رؤیای “ثروتمند شدن یک شبه” خارج شوید. این بازار اگرچه گاهی سودهای فراتر از تصور به ارمغان می‌آورد، اما باید برای فرا رسیدن زمان مناسب “صبور” باشید.
 • ضمن این که خود را در جریان اخبار بازار ارزهای رمزپایه قرار می‌دهید، تصمیمات هیجانی نگیرید.   
 • هر اتفاقی را بررسی کنید و از تحلیل‌ها مطلع باشید. به خاطر داشته باشید در هر بازاری، افرادی با ایجاد هیجان سعی در سودآوری بیشتر برای خودشان دارند.
 • همیشه به خاطر داشته باشید که شما “یک سرمایه‌گذار در بازاری فن‌آوری محور” می‌باشید و این کار، علمی است که کسب موفقیت در آن با یادگیری و رعایت اصول سرمایه گذاری در آمیخته است. پس علاوه بر کسب دانش در زمینه‌ی ارزهای رمزپایه، باید علم خود در حوزه‌ی سرمایه‌گذاری را نیز توسعه دهید.

کاهش قیمت در بازار های ارز های مجازی

روز دوشنبه، ۱۸ دی‌ماه ۹۶، سایت “کوین مارکت کپ” به دلیل نرخ بالای حق معامله در کره جنوبی و اختلاف قیمت بازار ارزهای رمزپایه این کشور با دیگر نقاط دنیا، آمار مبادلات کره جنوبی را از آمارهای خود حذف کرد. با این اقدام، تقریباً تمام ارزهای رمزپایه دچار افت قیمت شدید شدند. این افت قیمت تا جایی بود که از نظر برخی دیگر کلماتی چون “کاهش”، “افت” و … نمی‌توانست آن را بیان کند و از تعابیری همچون “فاجعه” و “انفجار بازار” بهره گرفتند.

این در حالی است که اگرچه این اقدام -درست یا اشتباه- باعث افت قیمت‌ها شد، اما به گفته‌ی کارشناسانی همچون مدیر ریپل، این تأثیر در کوتاه مدت است و در دراز مدت، بازاری بهتر در پیش خواهد بود.

با این وجود، تنها عامل افت قیمت‌ها، نمودار منتشر شده “کوین مارکت کپ” نبود. بسیاری از سرمایه‌گذاران در سراسر دنیا -از جمله هموطنان عزیزمان- به تکاپو برای فروش ارزهای خود افتادند. در چنین شرایطی، با توجه به عرضه‌ی زیاد، قیمت‌ها افت بیشتری پیدا کرد. شاید با لفظ “سرمایه‌گذار” ذهنمان دچار خطا شود، اما توجه کنید که در این میان اتفاقاً کسانی که سرمایه‌های کوچک‌تری دارند، بیشتر آسیب می‌بینند.

اخبار

تراکنش های بیت کوین چگونه ت..

چگونگی انجام تراکنش های بیت کوین در بلاک چین

تراکنش های بیت کوین کیف پول در بلاک چین چگونه توسط کاربران صورت میگیرد؟

تراکنش های بیت کوین از کیف پول های الکترونیکی بیت کویت ارسال می شوند در بلاک چین و به صورت دیجیتالی برای امنیت تضمینی، امضا شده اند. یک تراکنش بیت کوین چگونه انجام می شود؟

هیچ بیت کوینی وجود ندارد، فقط سوابق تراکنش ها است.

شاید درک این موضوع کمی سخت باشد اما در اینجا چیز جالبی در مورد بیت کوین ها در بلاک چین وجود دارد: آنها در هیچ جا وجود ندارد، حتی در هارد دیسک. ما درباره افرادی که دارای بیت کوین هستند صحبت می کنیم، اما وقتی به یک آدرس خاص بیت کوین نگاه می کنید، هیچ بیت کوین دیجیتالی در آن وجود ندارد، دقیقا مانند پول های موجود در یک حساب عابربانک. در یک حساب عابر بانک یا اینترنتی هم در حقیقت فقط عددی از میزان پولی که شما وارد بانک کرده اید، ثبت شده است و در صورت نیاز می توانید آن را به اسکناس تبدیل کنید.

شما نمی توانید به یک جسم فیزیکی یا حتی یک فایل دیجیتال اشاره کنید و بگویید «این یک بیت کوین است». بلکه، فقط اطلاعات مربوط به تراکنش ها بین آدرس های مختلف وجود دارد. هر تراکنشی که تا به حال انجام شده است در یک دفتر عمومی و توزبع شده گسترده به نام بلاک چین ذخیره می شود.

یک تراکنش در بیت کوین چه شکلی است؟

با مشاهده عکس فوق می توانید به صورت ساده با نحوه انجام تراکنش های بیت کوین آشنا شوید. اگر مریم چند بیت کوین به علی بفرستد، این تراکنش حاوی سه نوع اطلاعات است : 

 • یک ورودی. عدد بیت کوین هایی که مریم دارد.
 • یک مقدار. مقدار عددی بیت کوینی که مریم می خواهد به علی ارسال کند.
 • خروجی. خروجی آدرس بیت کوین علی است.

بیت کوین ها چگونه ارسال می شوند؟

برای ارسال بیت کوین، به دو چیز نیاز دارید: یک آدرس بیت کوین (کلید عمومی) و یک کلید خصوصی. آدرس بیت کوین به صورت تصادفی تولید می شود و یک دنباله ساده از حروف و اعداد است و می توانید آن را به اشتراک بگذارید. کلید خصوصی توالی دیگری از حروف و اعداد است، که در درواقع قلب کیف پول شماست و می توانید از آن برای بازیابی کیف پول در نرم افزارهای دیگر استفاده کنید. کلید خصوصی را نباید به کسی بدهید. اگر کسی کلید خصوصی شما را داشته باشد، دسترسی به کیف پولتان برایش آسان می شود.

آدرس بیت کوین را یک جعبه شیشه ای محکم درنظر بگیرد که همه می توانند محتویات آن را ببینند اما فقط با کلید خصوصی می توانند آن را باز کند و به محتویات دسترسی داشته باشند.

هنگامی که مریم قصد ارسال بیت کوین به علی را دارد ، از کلید خصوصی خود برای امصای تراکنش ها استفاده می کند.

سپس آن ها را از کیف پول بیت کوین به شبکه گسترده بیت کوین می فرستد. در آنجا، ماینرهای بیت کوین، تراکنش را بررسی می کنند و در یک بلاک از تراکنش ها قرار می دهند و در نهایت تراکنش تایید می شود.

چرا گاهی اوقات برای تایید تراکنشم باید صبر کنم؟

از آن جا که تراکنش شما باید توسط ماینرها تأیید شود، گاهی اوقات تا اتمام فرایند تایید باید منتظر بمانید. پروتکل اصلی بیت کوین طوری تنظیم شده است که ماین هر بلاک حدود ۱۰ دقیقه زمان می برد.

آیا تراکنش ها کارمزد دارند؟

گاهی اوقات ولی نه همیشه

کامزد تراکنش ها با استفاده از عوامل مختلف محاسبه می شود. برخی از کیف پول های آنلاین به شما اجازه می دهد کارمزد تراکنش را خودتان مشخص کنید. هر چه مقدار کارمزدی که مشخص می کنید بیشتر باشد، تراکنش شما زود تر تایید می شود. اما مطمئن باشید حتی بیشترین کامزد برای انتقال بیت کوین،از کارمزد سیستم هایی مثل پی پال و … کمتر است..

آیا تراکنش ها رسید دارند؟

رسید معمولا در بیت کوین کاربرد ندارد اما صرافی ها و کیف پول های آنلاین بعد از انتقال به شما نوعی رسید برای اثبات پرداخت می دهند.

آیا می شود بخشی از یک بیت کوین در بلاک چین را ارسال کرد؟

بیت کوین ها قابل تقسیم شدن دارند. به دلیل قیمت بالای یک بیت کوین. معمولا از میلی بیت کوین استفاده می شود (هر بیت کوین مساوی است با ۱۰۰۰ میلی بیت کوین) . کوچکترین واحد بیت کوین ساتوشی است که هر بیت کوین برابر با ۱۰۰ میلیون ساتوشی است.

حداقل مقدار قابل ارسال در بیت کوین فعلا ۵۴۳۰ ساتوشی است.

اخبار

ارزهای مجازی و راهنمای تازه..

راهنما برای کسانی که قصد ورود به دنیای ارزهای مجازی دارند...

راهنما برای کسانی که قصد ورود به دنیای ارزهای مجازی دارند...

افرادی که قصد ورود به  دنیای ارزهای مجازی را دارند ،نکاتی وجود دارد ملزم به رعایت کردن آنها هستند .در ادامه به چند مورد از این نکات اشاره میکنیم:

۱.قبل از سرمایه گذاری همه جوانب را بسنجید

همیشه به یاد داشته باشید که اگر فردی به شما در مورد سرمایه گذاری در ارزهای مجازی پیشنهاد داد، حتماً خود نیز تحقیق های دیگری را ترتیب دهید. چرا که پروژه‌های کلاهبردارانه، قلابی و بدون پشتوانه بسیاری در کمین تازه واردانی همچون شما نشسته‌اند. خواندن گزارش کار این ارزها و پروژه‌ها می‌تواند اولین قدم در مراحل تحقیق شما باشد. انجمن‌های مرتبط نیز یکی دیگر راه‌هایی است که می‌توانید اقدام به کسب اطلاعات درزمینه سرمایه گذاری خود کنید.

یکی از بهترین مراجع برای دریافت اطلاعات مختلف در رابطه با دارایی‌های دیجیتالی «آن چین اف اکس» (OnchainFX) است که برسی های موشکافانه‌ای را در مورد ارزهای مختلف در اختیار شما قرار می‌دهد.

با مطالعه مقاله تازه کار ها در این بازار با ما همراه باشید.

«توکن اکونومی» از جمله دیگر مراجعی است که اطلاعات مشابهی را در اختیارتان قرار خواهد داد.

۲.اطلاعات خود را در مورد ارزهای دیجیتال بهتر و بیشتر کنید

قبل از انجام هرگونه سرمایه‌گذاری در مورد ارزهای دیجیتالی ضروری است تا بلاک چین و ارزهای دیجیتال را به خوبی بشناسید و به درکی نسبی از آنها برسید.

سپس فناوری بلاک چین که بیت کوین و اکثر ارزهای دیجیتال روی آن فعالیت می کنند، را بشناسید. بیت کوین فقط یکی از کاربردهای بلاک چین است.

بعد از درک اینها، با کیف پول‌ها، جایی که ارزهای مجازی را در آن ذخیره می‌شوند آشنا شوید.

سپس در سایت ما از قسمت اخبار (بالا سمت چپ) به دنبال سوالات خود بگردید.

جواب سوال خود را نیافتید؟ در گروه تلگرامی ما عضو شوید و سوالات خود را بپرسید.

همچنین با عضویت در کانال تلگرامی ما که به خوبی تمام جنبه‌های خبری و غیر خبری این حوزه را پوشش می‌دهد، از دنیای جالب ارزهای مجازی آگاه شوید.

۳.به میزان کم با ارزهای مجازی کار کنید

به‌محض آنکه اطلاعات کافی در مورد ارزهای مجازی به‌دست آوردید، می‌توانید کار خود را با آنها شروع کنید. استفاده از آنها در مقیاس‌های کوچک و مقادیر کم می‌تواند آغاز خوبی برای کار شما باشد. به این منظور صرافی‌های بسیار در دسترس شما قرار گرفته‌اند که می‌توانید اقدام به خرید، فروش و تبادل ارزهای خود کنید. کیف پول‌های بسیاری نیز ایجادشده تا بیش‌ از پیش این کارها را برای شما آسان کند.

اخبار

ارز های مجازی و اشتباهاتی ک..

ارز های مجازی و اشتباهاتی کاربران انجام میدهند!!!

ارز های مجازی و اشتباهاتی کاربران انجام میدهند!!!

رشد بازار ارز های مجازی ، باعث شده تا علاقه مندان به این بازار  و اشتباه های آن ها مدام در حال افزایش باشد.در سال های ابتدایی ورود ارز های مجازی علاقه کاربران موقتی بود.امروزه بازار ارز های مجازی بسیار داغ شده است و دغدغه اقتصادی اصلی بسیاری از افراد شده است.

افرادی که تازه علاقه مند به این بازار شده اند به دلیل اطلاع نداشتن از عملکرد بازار و نحوه ی خرید فروش دچار اشتباهات متعددی میشوند. در ادامه به بررسی برخی از این اشتباهات میپردازیم.


گم کردن کلیدها


ارز های مجازی بر پایه بلاک چین هستند و یکی از قابلیت های بلاک چین امنیت بسیار بالا و قابل اطمینان آن است.رمزنگاری بلاک چین بصورتی است که تنها با کلید میتوان شما را اثبات هویت کرد به عنوان صاحب حساب.گم کردن این کلید به این معنا است که همه ی ارز های مجازی شما به علاوه هویت شما از بین میرود .این امر با از دست دادن یوزر نیم پسورد شما تفاوت دارد و بدین معنا نیست که بشود با یک ایمیل آن را بازیابی کرد.هیچ راهی برای برگرداندن این کلید نیست.

از دست دادن کلیدها از اشتباهات رایج بین افراد تازه وارد است.نداشتن اطلاعات کافی و بی دقتی از دلایل گم کردن کلید ها است.

طی آخرین اعلام «فورچن»، نزدیک به چهار میلیارد دلار بیت کوین به دلایل مختلف برای همیشه معلق مانده‌اند. یکی از این دلایل گم کردن کلیدها توسط اشخاص بوده است.


نگهداری ارز ها در کیف پول های آنلاین


با وجود محبوبیت شبکه های اجتماعی نظیر فیسبوک، توییتر و اینستاگرام، مردم به نحوی اینترنت را جانشینی برای خود در نظر میگیرند. قرار دادن یک چیز (اموال یا اطلاعات) در اینترنت به راهی معمول در میان انسان ها تبدیل شده است. بسیاری از افراد تازه وارد در مورد ارزهای دیجیتالی، پس از خرید ارزها در صرافی ها، از انتقال ها آنها و بیرون کشیدن ارزها امتناع میکنند. در اینجا عامل این کار میتواند تنبلی، بی توجهی یا تلفیقی از این دو باشد.

مالکیت و کنترل دو بعد بسیار مهم برای در اختیار داشتن هرگونه دارایی هستند. ارز های مجازی  و سکه‌هایی که در یک کیف پول آنلاین ذخیره‌شده باشند، شاید توسط کاربر مالکیت داشته باشند اما کاربر کنترلی بر روی آن نخواهد داشت. کیف پول‌های آنلاین، شکار هکرهایی هستند که به دنبال دزدی از ارزهای دیجیتالی پرارزش‌اند. قرار دادن ارزهای خود در این کیف پول‌ها، آنها را در معرض خطر هک شدن قرار می‌دهد.هک‌های بزرگ بسیاری در مورد میلیون‌ها دلار از ارزهای دیجیتالی وجود دارند؛ از همین رو لازم است تا به‌محض اتمام خرید ارزها آنها را به یک کیف پول مناسب انتقال دهید.


نگه نداشتن یک رونوشت فیزیکی از اطلاعات مهم


یک سند که به‌وسیله نرم‌افزار ورد ایجادشده و حاوی تمام آدرس‌ها، کلیدها و اطلاعات مهم ارز های مجازی شما در مورد ارزهایتان است، یک رونوشت (کپی) فیزیکی به‌حساب نمی‌آید. یک رونوشت فیزیکی، رونوشتی است که چاپ‌شده و در یک مکان مطمئن به‌دوراز آسیب های احتمالی نگه‌داری می‌شود. بسیاری از افراد تازه‌کار، سکه‌های خود را با دلایلی همچون، نقص فنی رایانه، از بین رفتن آن و آسیب به هارد و کارت‌های حافظه از دست داده‌اند.

«تایلر» و «کامرون وینکلواس»، که بیشتر بانام دوقلوهای وینکلواس شناخته می‌شوند، به تدابیر امنیتی شدید در مورد بیت کوین‌های خود مشهورند. این دو نفر که به اولین میلیاردرهای بیت کوین نیز شهرت دارند، با خرید یازده میلیون دلار بیت کوین در سال ۲۰۱۳ حالا سرمایه‌ای به ارزش یک میلیارد دلار در اختیار دارند. به گفته خودشان، آنها کلید شخصی کیف پول خود را به چهار بخش تقسیم کرده و در چهار تکه کاغذ نوشته و سپس در چهار نقطه با امنیت بسیار بالا در صندوق های امانات نگه‌داری کرده‌اند.

باوجود اینکه کمتر کسی این میزان از بیت کوین را در اختیار دارد، اما مقادیر کم آن نیز دارای ارزش‌های بسیار بالایی هستند و می‌بایست در مکان‌هایی با امنیت بالا نگه‌داری شوند. نگه‌داری کلیدها به‌صورت دیجیتالی اشکالی ندارد اما درعین‌حال نگه داری نسخه‌های فیزیکی نیز ضرورت بالایی دارد.


خطای انگشت بزرگ


این خطا با بالا گرفتن تب‌وتاب استفاده از رایانه‌ها در عملیات‌های اقتصادی بر سر زبان‌ها افتاد. به عبارتی اشتباه‌های تایپی، چه بر روی رایانه و چه بر روی صفحه‌های موجود در تلفن‌های همراه، با عنوان خطای انگشت بزرگ شناخته می‌شود.

چندین نمونه از اشتباهات فاجعه‌بار تجاری که تابه‌حال در تاریخ به ثبت رسیده‌اند، به دنبال خطای انگشت بزرگ بوده است.

یکی از معمول‌ترین اشتباهات انگشت بزرگی که تازه واردان انجام می‌دهند، هنگامی است که قصد انجام تراکنش بر روی یک پلتفرم ارزهای دیجیتالی را دارند. هر اعشار در مورد پول‌های دارای پشتوانه، دارای شاخه‌های متعددی است. تازه واردان گاهی مقادیر اشتباه را در این پلتفرم‌ها وارد می‌نمایند. به‌عنوان‌مثال در هنگام معامله با واحد میلی بیت کوین، آنها به‌اشتباه واحد را بیت کوین تصور می‌کنند. یکی دیگر از خطاهای مرتبط، در هنگام ارسال بیت کوین به کیف پول‌های دیگر است. در اینجا بهتر است تا اعداد و کدها به‌صورت کپی-پیست وارد شوند چراکه واردکردن ارقام اشتباه ممکن است مقصدی اشتباه را به دنبال داشته باشد.

درست به‌مانند دیگر تبادلات، دنیای ارزهای دیجیتالی نیز دارای قوانین و محافظه کاری‌های مخصوص به خود است پس لازم است که با خواندن مطالب مرتبط، اطلاعات خود را در مورد لازمه‌های امنیتی بالا ببریم. از طرفی در این میان هیچ راه بازگشتی وجود ندارد و یک اشتباه تا ابد در صفحه هات بلاک چین کنده‌کاری خواهد شد.

اخبار

اتریوم یا بیت کوین؟

اتریوم یا بیت کوین؟

در سال ۲۰۱۸ اتریوم بخریم یا بیت کوین؟

ون پترسن تحلیلگر شاخص در Saxo Bank با وجود چشم انداز صعودی در بیت کوین، معتقد است که اتریوم سرپرست واقعی معاملات ارزهای رمزنگاری شده در سال ۲۰۱۸ خواهد بود. وی اظهار داشت که معتقد است اتریوم سریعتر از بیت کوین گسترش پیدا خواهد کرد.

او می گوید که این امر تعداد تراکنش های انجام شده در شبکه را افزایش خواهد داد و در نهایت قادر خواهد بود تا عملکرد به مراتب بهتری نسبت به بیت کوین داشته باشد.

در همین حال، تعدادی از تنظیم کننده ها در برخی از بازارهای ارزهای مجازی به دنبال کاهش مبادلات خود هستند. بانک مرکزی چین یک یادداشت منتشر کرد که نشان می دهد بانک های مرکزی معاملات ارزهای مجازی را متمرکز کرده اند. مقامات کره جنوبی نیز در مورد امکان ممنوعیت برخی مبادلات بحث می کنند.

 

تفاوت های فرعی بیت کوین و اتریوم

۱- در اتریوم زمان بلاک بین ۱۴ تا ۱۵ ثانیه است اما در بیت کوین حدود ۱۰ دقیقه است. بنابراین تراکنش های اتریوم سریع تر انجام می شوند. اتریوم با استفاده از پروتکل Ghost این کار را انجام داده است.

۲- اتریوم یک مدل اقتصادی متفاوت با بیت کوین دارد – بلاک های پاداش بیت کوین هر چهارسال یکبار تقسیم می شوند اما در اتریوم این کار هر سال اتفاق میافتد.

۳- روش محاسبه کارمزد تراکنش های اتریوم متفاوت است و کارمزدها نسبت به پیچیدگی محاسباتی، میزان استفاده از پهنای باند و فضای ذخیره سازی محاسبه می شوند. اما کارمزد تراکنش های بیت کوین فقط نسبت به اندازه و زمان مورد نظر محاسبه می شوند.

۴- اتریوم دارای تورینگ کامل است و این یعنی نسبت به سخت افزار، هر چیزی را می توان محاسبه کرد. بیت کوین از این قاعده مستثنی است.

۵- اتریوم با جمع سپاری و جذب سرمایه گذار آغاز به کار کرد در حالی که بیت کوین اول معرفی شد و بعد استخراج کنندگان اولیه بیشترین کوین موجود را در اختیار گرفتند. در برنامه اتریوم، در سال پنجم ۵۰ درصد اتریوم ها به استخراج کنندگان تعلق خواهد داشت.

۶- اتریوم مانع از فعالیت استخرهای استخراج متمرکز می شود.

۷- اتریوم با استفاده از الگوریتم هش خود به اسم Ethash اجازه استفاده از کارت های گرافیک (GPU) را به جای دستگاه ها و پردازنده های ASIC فراهم می کند.

اخبار

پیش بینی قیمت بیت کوین در سا..

پیش بینی قیمت بیت کوین در سال ۲۰۱۸

پیش بینی قیمت بیت کوین در سال 2018

پیش بینی میشود:

پیش بینی میشود قیمت بیت کوین در میانه سال ۲۰۱۸ به ۲۰،۰۰۰ دلار و در پایان آن، به ۱۰۰،۰۰۰ دلار برسد:
یک تحلیلگر در Saxo Bank، معتقد است که بدلیل افزایش علاقه موسسات سرمایه گذاری قیمت بیت کوین در سال ۲۰۱۸ به ۱۰۰,۰۰۰ دلار خواهد رسید. او در ماه دسامبر ۲۰۱۶ پیش بینی کرد که قیمت بیت کوین می تواند تا ۲۰۰۰ دلار در سال ۲۰۱۷ برسد که نشان دهنده بیش از ۱۰۰ درصد افزایش در آن زمان بود.

“تام لی”، موسس “فانداسترات” (Fundstrat) پیش‌بینی کرد، قیمت بیت کوین در میانه سال ۲۰۱۸ به ۲۰،۰۰۰ دلار و در پایان آن، به ۲۵،۰۰۰ دلار برسد.

همچنین Julian Hosp، یکی از بنیانگذاران شرکت TenX، شرکتی که میخواهد خرج کردن پولهای مجازی توسط مردم را تسهیل کند، در ماه دسامبر به CNBC گفت که ارزش بیت کوین می تواند در سال ۲۰۱۸ به ۶۰،۰۰۰ دلار برسد اما می تواند در ابتدا سقوط کند. دیو چپمن، مدیر عامل شرکت Octagon Strategy و معامله گر معروف ارزهای مجازی گفت که بیت کوین می تواند ارزش ۱۰۰ هزار دلار در سال ۲۰۱۸ را به دست آورد.

در حال حاضر این ارز  به یک منبع سرمایه گذاری و ذخیره ارز تبدیل شده است. انتظار می‌رود توسعه دهندگان این ارز برای رفع این مشکل تغییراتی را اعمال کنند. هنوز مشخص نیست این تغییرات در زنجیره اصلی رخ خواهد داد یا در یکی از فورک‌ها مثل بیتکوین کش.

در مورد کاهش های اخیر نیز ون پترسن می گوید که از این موضوع نگران نیست زیرا این ارز  اغلب قبل از رسیدن به اوج خود، سطح قیمت پایین تری را متحمل می شود.

 

 

راهنمای تازه کاران

اخبار

معرفی بهترین ارز های مجازی ..

معرفی بهترین ارزهای دیجیتال جهان در سال ۲۰۱۷

معرفی بهترین ارزهای دیجیتال جهان در سال 2017

به نقل از مجله کوارتز، ارز بیت‌کوین در سال ۲۰۱۷ بیش از ۱۰۰۰ درصد افزایش یافت اما این عملکرد حتی به اندازه‌ای نبود که بتواند آن را در بین ۱۰ ارز های مجازی جهان که بهترین عملکرد را داشته‌اند قرار دهد.

معرفی با ارزش ترین و معروفترین ارز های مجازی در دنیا

در سالی که برای تجارت ارز های مجازی خارق‌العاده بود، بزرگترین برنده ریپل بود که نوع جدیدی از سیستم پرداخت برای بانک‌هاست. در کنار آن نام‌های غیر مشهوری مانند نم، آردور و دش، قرار دارند.

در تصویر زیر ۱۰ ارز دیجیتال با بهترین عملکرد را مشاهده می‌کنید و در انتها بیت‌کوین هم که در رده چهاردهم قرار گرفته، اضافه شده است.

رده‌بندی ما بر اساس مقایسه سود سالیانه ۱۰ ارز برتر دیجیتال جهان در اول ژانویه ۲۰۱۸ و بر اساس داده‌های ارائه شده در پایگاه کوین‌مارکت‌کپ، صورت گرفته است.

بخش عمده سود ریپل، که مقدار خارق‌العاده ۳۶۰۰۰ درصد شد، در پایان سال اتفاق افتاد. در تصویر زیر میزان سود ۲۰۱۷ آن با بیت‌کوین مقایسه شده است.

 

معروفترین ارز های مجازی را بشناسیم!

معروفترین ارز های مجازی که امروزه قابل استفاده هستند انواع مختلفی دارند. شاید شما فقط با بیت کوین آشنا باشید، اما بیت کوین تنها ارز مجازی موجود نیست، بلکه خود یکی از معروفترین ارزهای مجازی است. لازم به ذکر است که بیت کوین اولین ارز مجازی بوده است. از بین انواع مختلف ارزهای مجازی و معروفترین ارز ها، بیت کوین و لایت کوین بیشتر از همه مورد استقبال قرار گرفته‌اند.

ارز مجازی بیت‌ کوین، فقط یک ارز دوران‌ساز نیست، بلکه توانسته است تا موجی از ارز های مجازی و رمزنگاری‌شده را ایجاد کند. همچنین باید بیت کوین را معیار استاندارد تمامی ارز های مجازی در نظر گرفت. ارزهایی الهام گرفته شده از بیت‌ کوین را، آلت‌ کوین به معنای ارزهای مجازی جایگزین بیت کوین می‌نامند.

البته استخراج برخی از این ارزها از استخراج بیت‌ کوین راحت‌تر است اما معایبی نیز دارند که از جمله می‌توان به حفظ ارزش و پذیرش آنها در بازار و ریسک بالاتری که ناشی از کمتر بودن نقدینگی است، اشاره نمود.

اخبار
 • 1
 • 2
سبد خرید