همراه با ما در شبکه های اجتماعی :

تماس سریع از طریق تلگرام :

آیا بیتکوین از نظر Tim Draperمعتبر است؟

آیا بیتکوین از نظر Tim Draperمعتبر است؟

آیا باور دارید که ارزهای دیجیتال معتبر هستند؟

آیا بیتکوین معتبر است؟

سرمایه گذار معروف اقای Tim Draper باور دارد که معتبر است. ممکن است این سوال شما هم باشد که، ایا بیتکوین امن است؟

آیا بیتکوین معتبر است؟

آقای Tim Draper سرمایه گذار بزرگ و صاحب نظر در سنجش ارزش و معتبر بودن بازار ارزهای رمزنگاری شده و بیتکوین نظراتی را در این خصوص بیان داشته اند:

او به معقوله ی ارزهای رمزنگاری شده ایمان دارد و  موقعیت پر از پیشرفت او در این زمینه، سبب پیدا کردن تعداد زیادی موافق و مخالف شده است.

موفقیتِ پیش بینی های متعدد وی، در حالی که وجود سناریوهایی مخالف بسیاری نیز وجود داشت، از نکات حائز اهمیتی است که می بایست در نظر گرفت.

چند سال پیش ایشان ادعا کردند که با افزایشی بیش از 10 هزار دلاری بیتکوین روبرو خواهیم شد،  و این ادعا در زمانی کمتر از یک سال به واقعیت تبدیل شد!

ماه گذشته نیز آقای Draper، مدعی پیش بینی مبنی بر رشد قیمتی بیتکوین و رسیدن آن به 250000$ تا سال 2020، شد!

این پیش بینی کاملا بحث بر انگیز است و از طرفی با سابقه ی قبلی بیتکوین در طول زمان،  نمیتوان گفت این اتفاق غیر ممکن است!

در روز پنجشنبه ی گذشته، آقای Tim Draper، در مصاحبه ای با CNBC ، از مزایای سیستم ارزهای رمزنگاری شده در مقایسه با ارز سنتی فیات گفت. اگر برای بار دوم پیش بینی این سرمایه گذار در خصوص بیت کوین درست از آب دربیاید، میتوان اینگونه نتیجه گرفت که بیت کوین از ارز سنتی فیات معتبر تر است. او گفت:

” اگر چه تمامی بانک ها در تلاش برای محافظت از اموال خود در برابر هکر ها می باشند و سعی در افزایش امنیت دارند اما همیشهاحتمال هک شدن  بانک ها از جانب هکرها وجود دارد. و همیشه شاهد هک شدن بانک ها از جانب هکرها هستیم. اما بیت کوین هیچ گاه هک نشده است. این مکان امن ترین مکان برای سرمایه گذاری پول تان است. و به عنوان مکانی برای حفظ ارزش دارایی، بازار ارزهای دیجیتال یک مکان ارزشمند است.  

اگر شما در کشورهایی نظیر ونزوئلا، آرژانتین و یا نیجریه هستید، میدانید که ارزش پولی شما سالانه حدود 30% دچار کاهش میگردد و به این ترتیب  مردم هر ساله سرمایه های خود را از دست می دهند. اما اگر بخشی از دارای خود را در بیت کوین سرمایه گذاری کنند، سرمایه ی خود را از دست نمیدهند.”

این ادعا به دلیل تورم بالای کشورهایی نظیر کشورهای ذکر شده در بالا می باشد، چرا که تورم در آنها بسیار بیشتر از نوسانات قیمت بیت کوین است. به طوری مثال آرژانتین از پرداخت بدهی هایش ناتوان است و مجبور به انتشار سکه های صد ساله اش برای مقابله با بحران هایش می باشد و یا ونزوئلا که دارای وضعیتی مشابه است به طوری که دولت آنها اعلام آمار و ارقام را متوقف کرده و فقط اطلاعاتی از طریق شبکه های اجتماعی نظیر فیس بوک و یا توییتر در دسترس است و برخی منابع برآورد نرخ تورم حتی بیش از 1000% را نشان میدهند.

آیا بیتکوین معتبر است؟

درست است که بیت کوین تا به امروز هک نشده است اما این ادعا بیت کوین را امن و غیر قابل هک، نمیکند!

به همین دلیل توصیه میشود که همواره ارزهای رمزنگاری شده ی خود را در یک کیف پول (ترجیحا سرد)، ذخیره کنید تا از نقص های امنیتی ناشی از سیستم عامل های سوم شخص جلوگیری کنید. توصیه میشود تنها در زمان انجام مبادلات ارزهای خود را وارد سیستم نمایید و بعد تکمیل شدن فرایند خرید و یا فروشتان، ارزها رابه کیف پول شخصی مورد اعتماد منتقل نمایید. و با وجود یک کیف پول سخت افزاری جهت ذخیره ی ارزهایتان، این ادعا منصفانه میگردد که مدعی امنیت بیشتر بیت کوین شویم.

شما نمیتوانید قبل از در نظر گرفتن یکی از مهمترین ویژگی های ارزهای دیجیتال، سوال کنید که ” آیا بیت کوین امن است؟”

این ویژگی درواقع ماهیت رمز نگاری شده و غیر متمرکز این ارزها می باشد که آنها را از کنترل اشخاص سوم شخص همانند دولت ها و موارد تاثیرگذار اقتصادی خارج می کند.

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید